MNI będzie się sądzić z 4fun Media

KZ
08-08-2014, 15:45

MNI zamierza złożyć w sądzie pozew o naprawienie szkody, jaką spółka poniosła w związku ze złożeniem przez 4fun Media wniosku o ogłoszenie upadłości MNI Premium.

"Zarząd spółki, po zapoznaniu się z informacją od zarządu spółki MIT Mobile Internet Technology uznał, że wniosek o ogłoszenie upadłości spółki MNI Premium został złożony w złej wierze i był pozbawiony podstaw prawnych. W wyniku złożenia przez spółkę 4fun Media . wniosku o ogłoszenie upadłości spółki MNI Premium, MNI poniosło szkodę, w postaci spadku wartości posiadanych przez nią akcji spółki MIT Mobile Internet Technology . i szkodę w wizerunku spółki" - napisano w komunikacie.

Warszawski sąd umorzył postępowanie o ogłoszenie upadłości MNI z uwagi na brak legitymacji czynnej wnioskodawcy tj. spółki 4fun Media.

"Według informacji uzyskanych od Zarządu spółki MIT Mobile Internet Technology S.A., nie zachodziły przesłanki do zgłoszenia wniosku o ogłoszenie upadłości spółki MNI Premium S.A., a działanie 4fun Media S.A. miało na celu tylko i wyłącznie wywarcie nacisku na spółkę MNI Premium S.A. w kontekście współpracy oraz rozliczeń finansowych, dezawuowanie jej wiarygodności rynkowej i jej dobrego imienia. Powyższe w sposób negatywny przeniosło się na wartość akcji spółki MIT Mobile Internet Technology S.A. i jej wiarygodność, jak także na wiarygodność spółki MNI, akcjonariusza większościowego spółki MIT Mobile Internet Technology S.A." - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MNI będzie się sądzić z 4fun Media