MNI chce więcej Hyperiona

KL
26-02-2010, 00:00

MNI pracuje nad nową strategią. Jej szczegóły przedstawi w kwietniu. Na razie cieszy się z wyników i zapowiada przejęcia.

MNI pracuje nad nową strategią. Jej szczegóły przedstawi w kwietniu. Na razie cieszy się z wyników i zapowiada przejęcia.

MNI nadal zamierza powiększać grupę — zapowiada zarząd. Jednym z kroków w tym kierunku będzie zwiększanie zaangażowania w giełdowego Hyperiona.

— Zaplanowane na 10 marca NWZA Hyperiona będzie kluczowe. Chcemy zmienić radę nadzorczą i wprowadzić do niej naszych przedstawicieli. Od tego, co się wydarzy na tym walnym, zależy nasza dalsza strategia wobec Hyperiona i ewentualne zacieśnienie współpracy — mówi Marek Południkiewicz, prezes MNI Telecom (spółka zależna MNI, która ma udziały w Hyperionie).

Dodaje, że spółka nie spodziewa się kłopotów na walnym. Na wcześniejszych walnych pojawiały się problemy formalne, które utrudniały MNI przeprowadzenie swoich planów.

Zwiększenie zaangażowania w Hyperiona to nie wszystko. MNI zamierza budować grupę przez kolejne przejęcia, nie podaje jednak jeszcze żadnych szczegółów. Strategię rozwoju opublikuje w kwietniu.

MNI podało wczoraj wyniki finansowe. Poprawiło w zeszłym roku przychody z 203 mln zł do 252 mln zł. Przełożyło się to na lepsze zyski — operacyjny zwiększył się z 31 mln zł do 41 mln zł, a netto — z 25 mln zł do 36 mln zł.

— To dowodzi, że strategia biznesowa jest odporna na kryzys — uważa Jerzy Jóźkowiak, prezes MNI.

Jednak w samym czwartym kwartale nie było tak różowo — przychody spadły o 2,2 proc., do 69,85 mln zł, a zysk netto — o 4,07 proc., do 13,48 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MNI chce więcej Hyperiona