Mnuchin: uruchomienie programów pomocowych w przyszłym tygodniu

ARŻ, CNBC
opublikowano: 21-12-2020, 15:49

“Wypłaty z federalnych funduszy pomocowych, które mają pomóc Amerykanom w radzeniu sobie z ekonomicznymi skutkami globalnej pandemii, mogą ruszyć już w przyszłym tygodniu” - mówił w poniedziałku sekretarz skarbu Steven Mnuchin.

Steven Mnuchin
Steven Mnuchin
Jim Lo Scalzo

Ostatnimi krokami niezbędnymi do rozpoczęcia wypłat jest przegłosowanie ustawy przez Kongres i podpis prezydenta Donalda Trumpa. Łączna pula środków przeznaczonych na nowe bodźce fiskalne to 900 mld USD.

Amerykanie otrzymają po 600 USD bezpośrednich wypłat. Zasiłki zostaną obniżone w przypadku osób, które zarobiły ponad 75 tys. USD w 2019 roku, a nie zostaną wypłacone wcale osobom z ubiegłorocznym dochodem przekraczającym 99 tys. USD.

W ramach nowego programu pomocowego bezrobotni mają otrzymywać zasiłki w wysokości 300 USD tygodniowo. Wsparciem zostaną objęte także branże, które zostały szczególnie poszkodowane w wyniku pandemii, w tym m.in. lotnictwo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane