Mo - Bruk pisze prospekt

ANP
opublikowano: 05-09-2011, 00:00

Spółka szykuje się do głównego parkietu. Decyzję co do emisji akcji podejmie w ciągu miesiąca.

Spółka szykuje się do głównego parkietu. Decyzję co do emisji akcji podejmie w ciągu miesiąca.

Notowany na NewConnect Mo-Bruk, specjalizujący się w gospodarce odpadami i produkcji paliw alternatywnych, rozpoczął prace nad prospektem emisyjnym.

— Chcemy dotrzymać obietnicy złożonej podczas debiutu i pod koniec czwartego kwartału przeniesiemy notowania na główny parkiet — mówi Józef Mokrzycki, prezes Mo-Bruku.

Wciąż nie wiadomo, czy będzie temu towarzyszyć emisja akcji. O tym zarząd musi zdecydować najpóźniej w pierwszych dniach października.

Na razie konsumowane są pieniądze z emisji obligacji (50 mln zł). Zasilą trzyletni program inwestycyjny szacowany na 240 mln zł i finansowany również z dotacji unijnych i pieniędzy z pierwszej emisji akcji. W ramach programu spółka m.in. rozbuduje zakład paliw alternatywnych w Karsach k. Ożarowa.

— Pierwszy etap oddamy w pierwszym kwartale 2012 r. W zakładzie będziemy produkować 100 tys. ton paliw rocznie. Zyski z inwestycji pojawią się już w drugim kwartale 2012 r. — mówi Józef Mokrzycki.

Drugi zakład paliw alternatywnych spółka zamierza postawić w Górażdżach. W toku jest inwestycja w zakład przetwarzania mułów węglowych w Wałbrzychu, a w dalszych planach jest uruchomienie zakładu utylizacji odpadów niebezpiecznych w Piekarach Śląskich.

Prezes zapewnia, że sytuacja firmy jest dobra, i liczy na utrzymanie jednocyfrowej dynamiki przychodów w tym roku, wobec 47 mln zł w 2010 r. Po pierwszym półroczu 2011 r. sprzedaż sięgnęła 21,50 mln zł, a zysk netto 1,62 mln zł.

— Według szacunkowych nieskonsolidowanych danych, przychody netto Mo-Bruku utrzymują tendencję wzrostową. Spodziewamy się większych obrotów niż w trzecim kwartale ubiegłego roku — dodaje prezes Mo-Bruku.

Wówczas wyniosły one 11,08 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu