Czytasz dzięki

Mobilni internauci w Chinach przebili PC-towych

opublikowano: 21-07-2014, 14:28

Po raz pierwszy w historii liczba użytkowników Internetu w Chinach korzystających z globalnej sieci przy pomocy urządzeń mobilnych przebiła liczbę internautów z tradycyjnych PC-tów, informuje Reuters.

Łączna liczba internautów w Państwie Środka wzrosła na koniec czerwca 2014 r. o 2,3 proc. do 632 mln wobec 618 mln na koniec 2013 r. wynika z danych opublikowanych przez China Internet Network Information Center (CNNIC). Spośród nich 527 mln, co stanowi 83 proc. wchodziło do sieci poprzez smartfony czy tablety. W przypadku „normalnych” komputerów odsetek ten stanowił 81 proc.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

Chiny są największym rynkiem smartfonów na świecie. W ciągu czterech lat ich udział może wzrosnąć do niemal 1/3 z prognozowanych przez firmę IDC, 1,8 mld smartfonów jakie mają być sprzedane w 2018 r. .

Wzrost użytkowników Internetu był spowodowany głównie przez wzrost liczby smartfonów, która zwiększyła się o 5,4 proc. z 500 milionów na koniec 2013 roku. Liczba kupujących w sieci za pomocą urządzeń mobilnych wzrosła w pierwszym półroczu 2014 r. o 42 proc.

Chiński e-commerce jest zdominowany przez spółkę Alibaba Group Holding Ltd, która przygotowuje się do pierwszej oferty publicznej. Aktualne informacje mówią o wrześniowym terminie oferty IPO.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane