Mocne tąpnięcie w kasynach w Makau

opublikowano: 05-11-2014, 07:16

Miniony miesiąc był najgorszym w historii kasyn w Makau, informuje Reuters.

Przychody salonów w największym na świecie centrum hazardu spadły w październiku aż o 26 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2013 r. co jest najwyższą ujemną dynamiką odkąd ta była kolonia portugalska rozpoczęła prowadzenie ewidencji, wynika z oficjalnych danych rządowych.

Bloomberg

Wpływy kasyn obniżyły się do około 28 mld patacas (3,5 mld USD).

Październik był także piątym z rzędu miesiącem spadków po dwóch latach szybkiego wzrostu, który pozwolił przychodom realizowanym przez kasyna w Makau aż siedmiokrotnie przewyższyć te generowane w słynnym Las Vegas. Stanowią one aż 80 proc. dochodu tego mini państwa.

Wśród głównych przyczyn tak drastycznej obniżki analitycy wymieniają przede wszystkim wszechobecną wojnę chińskich władz z korupcją oraz zmniejszenie się liczby turystów i spowolnienie wzrostu gospodarczego w Państwie Środka.

Analitycy wskazują też na kolejne zagrożenie jakie stoi przed kasynami w Makau. Od październik obowiązuje bowiem zakaz palenia w korytarzach salonów gier, co skutecznie może zniechęcić część „uzależnionych” od nikotyny graczy.

Od początku roku ceny akcji operatorów kasyn na giełdzie w Hongkongu przecenione zostały już od 20 do nawet 38 proc.

Mimo niepokojących sygnałów właściciele kasyn są nadal optymistami odnośnie przyszłości Makau. W ciągu trzech lat ma tam powstać osiem kolejnych kasyn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane