Mokotów wciąż modny

opublikowano: 26-03-2013, 00:00

Mieszkania: Deweloperzy zapewniają, że lokale w prestiżowych dzielnicach znajdują nabywców mimo wyższej ceny

Mokotów od lat utrzymuje się na szczycie rankingów popularności dzielnic mieszkaniowych Warszawy. Sławomir Horbaczewski, wiceprezes spółki Marvipol, twierdzi, że do kupna własnego M3 w tej części stolicy zachęca bliskość terenów zielonych, biur i centrów handlowych, a także dobry dostęp do komunikacji miejskiej.

Korzystne położenie

Łatwy dojazd z Mokotowa do innych części miasta umożliwiają liczne linie autobusowe, tramwajowe i metro. — Poza tym ze Służewca łatwo dojechać na lotnisko kolejką miejską — dodaje Karolina Krzemińska, dyrektor biura sprzedaży ConceptHouse Mokotów. Dzielnica może się również poszczycić ciekawą architekturą.

— Ma elegancką zabudowę kamieniczną, której historia sięga okresu przedwojennego, i nowoczesne budynki powstające na obszarach modernizowanych, np. na Służewcu — mówi Karolina Krzemińska. Preferujących wypoczynek na powietrzu ucieszy natomiast sąsiedztwo Pola Mokotowskirego czy Wyścigów Konnych.

— Zaletą dzielnicy jest również bliskość tzw. zagłębia biurowego, która skłania „białe kołnierzyki” do poszukiwania lokum w tym miejscu — dodaje Karolina Krzemińska.

Fala inwestycji

Duże zainteresowanie Mokotowem potencjalnych klientów zwiększyło aktywność deweloperów w tej części Warszawy. Przykładem jest spółka Marvipol, która przy ulicy Bernardyńskiej buduje apartamenty Mokotów Park.

— Powstaną trzy sześciokondygnacyjne budynki: Villa Solar, Villa Ventus i Villa Aqua. Inteligentne rozwiązania, które zaprojektowano w apartamentach, umożliwiają centralne sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem i roletami. Mieszkańcy będą również mieli dostęp do ogródków, jeziora z plażą, placu zabaw dla dzieci oraz ścieżek spacerowych i do joggingu — wymienia Sławomir Horbaczewski. Przy ulicy Kłobuckiej powstaje natomiast Osiedle Sakura spółki Ronson Development.

— Pierwszy etap budowy, w którym powstało 99 mieszkań, mamy już za sobą. W maju tego roku planujemy zakończenie drugiego etapu tej inwestycji z kolejnymi 136 lokalami o powierzchni od 32 mkw. do 108 mkw. — zapowiada Andrzej

Gutowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Ronson Development. Atrakcją dla mieszkańców osiedla będzie m.in. ogród w stylu japońskim o powierzchni 2,3 tys. mkw. Z kolei spółka Echo Investment rozpoczęła niedawno budowę osiedla Nowy Mokotów przy ulicy Konstruktorskiej.

— Zaplanowano je jako autonomiczną jednostkę urbanistyczną z zielenią, przedszkolem, ośrodkiem zdrowia, sklepami i lokalami usługowymi — zapewnia Sylwia Pajdo-Pasek, kierownik biura sprzedaży Echo Investment w Warszawie. Przy ulicy Obrzeżnej powstaje ConceptHouse Mokotów dewelopera Atlas Estates, gdzie zaplanowano 160 mieszkań o metrażach od 36 mkw. do 167 mkw.

— Planujemy również wybudowanie dla mieszkańców siłowni, sauny i strefy zabaw dla dzieci — informuje Karolina Krzemińska.

Dla większości deweloperów działalność na Mokotowie nie ograniczyła się do jednej budowy. Jeszcze w tym roku Ronson rozpocznie pierwszy etap inwestycji przy ulicy Magazynowej — dwa budynki ze 182 lokalami — oraz trzeci etap osiedla Sakura z 145 mieszkaniami. — W 2014 r. wystartujemy natomiast z naszą największą inwestycją przy ulicy Jaśminowej. Powstanie 650 mieszkań — zapowiada Andrzej Gutowski. Z inwestycji na Mokotowie nie rezygnuje również Marvipol.

— To dzielnica o ogromnym potencjale, bardzo chętnie wybierana przez klientów. Na przełomie drugiego i trzeciego kwartału rozpoczniemy budowę osiedla z 2,6 tys. mieszkaniami na styku Mokotowa z Ursynowem. Powstanie na 11 ha gruntu przy ulicy Kłobuckiej — zapowiada Sławomir Horbaczewski. Spółka Layetana, która ukończyła pierwszy etap osiedla Mozaika Mokotów, przygotowuje się już do drugiego etapu.

— Chcemy rozpocząć budowę w drugim kwartale tego roku. Już ruszyliśmy ze sprzedażą mieszkań — mówi Marek Oberda, dyrektor sprzedaży i marketingu w Layetana Developments. Okazuje się jednak, że kupno mieszkania na Mokotowie to nie tylko większy komfort, ale w większości przypadków — także koszt.

— Ceny za metr mieszkania w Śródmieściu i na Mokotowie należą do najwyższych w stolicy. Choć wielu osób nie stać na kupno lokalu w tej dzielnicy, stale rośnie grupa ludzi zamożnych. Dlatego większość realizowanych tu inwestycji ma charakter apartamentowy — tłumaczy Sławomir Horbaczewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu