MON zadba o bezpieczne dane

opublikowano: 06-09-2017, 22:00

Podległa MON jednostka ogłosiła przetarg na system kontroli wycieku danych i informatyki śledczej.

Resortowe Centrum Zarządzania Sieciami i Usługami Teleinformatycznymi (RCZSiUT) to podległa MON jednostka odpowiedzialna m.in. za zarządzanie sieciami transmisji danych, monitorowanie zagrożeń teleinformatycznych czy reagowanie na zaistniałe incydenty komputerowe. Centrum właśnie ogłosiło przetarg według procedury otwartej na dostawę sprzętu i oprogramowania w ramach systemu kontroli i wycieku danych. Zamówienie podzielone jest na dwie części. Pierwsza obejmuje szkolenie z zakresu informatyki śledczej dotyczącej urządzeń mobilnych.

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz
Zobacz więcej

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz FORUM

W ramach tej części wybrana firma przeszkoli dwie osoby w analizie urządzeń mobilnych opartej na informatyce śledczej. W ramach drugiej RCZSiUT zamierza kupić sprzęt i oprogramowanie niezbędne do prowadzenia prac w obszarze kontroli wycieku danych i informatyki śledczej. 10 tys. złTaka jest wartość wadium dla obu części przetargu. Zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, zamawiający określa kwotę wadium w wysokości nie większej niż 3 proc. wartości zamówienia, dolnej granicy nie ma.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu