Monday Development planuje dwie emisje

KZ
27-09-2011, 14:46

Monday Development – spółka deweloperska notowana na NewConnect – planuje przeprowadzenie do końca roku dwóch emisji akcji o łącznej wartości 17 mln zł.

Deweloper zamierza wykorzystać pozyskane środki na realizację strategii rozwoju, która zakłada rozszerzenie działalności o obiekty budowane na wynajem, w tym park naukowo-technologiczny, oraz dalsze umacnianie pozycji na rynku mieszkaniowym.

Realizacja strategii powiększy portfel inwestycji posiadanych przez Monday Development do 450-500 mln zł w cenach sprzedaży.

Pierwsza emisja na kwotę 11 mln zł ma zostać przeprowadzona w pierwszej połowie października. Pozostała kwota będzie pozyskana w ramach drugiej emisji, którą spółka zamierza dokonać do końca roku.

- W najbliższych latach chcemy powiększyć liczbę realizowanych projektów o charakterze komercyjnym. Pozwoli to złagodzić wpływ koniunktury rynkowej na wyniki spółki. Koniunktura biurowa podlega innym wahaniom niż mieszkaniowa. Dzięki obecności w obu segmentach zamierzamy zdywersyfikować ryzyko prowadzenia naszej działalności  –  mówi Kurt Montgomery, prezes Monday Development.

Łącznie powierzchnia inwestycji biurowo-użytkowych realizowanych przez dewelopera sięgnie w przyszłym roku 25 tys. mkw.

- Zdecydowaliśmy się na przystąpienie do projektu budowy parku naukowo-technologicznego, ponieważ z badań i analiz rynkowych wynika, że zapotrzebowanie na inwestycje tego typu jest duże. Poza tym dzięki dotacjom unijnym projekty
te charakteryzują się wysoką rentownością – dodaje Kurt Montgomery.

Park naukowo-technologiczny „Innova Park” to pierwszy taki projekt w portfolio Monday Development. Obiekt ma powstać w Swadzimiu k. Poznania na działce o powierzchni 21,6 tys. mkw. Jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie blisko 13 tys. mkw.
We wrześniu br. Monday Development SA podpisał z poznańską spółką Innova Park Polska Sp. z o.o. oraz z jej udziałowcami list intencyjny dotyczący budowy i prowadzenia planowanego obiektu. Na październik zaplanowano zawarcie umowy inwestycyjnej, na podstawie której Monday Development  lub należąca do jego grupy spółka obejmie 51% udziałów spółki Innova Park Sp. z o.o. za łączną kwotę 6,12 mln zł.

Projekt budowy parku technologicznego współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego  na lata 2007-2013. Całkowita wartość inwestycji wynosi 45 mln zł, przy kwocie dofinansowania 23,8 mln zł. Wartość inwestycji w cenie sprzedaży wyniesie ponad 60 mln zł.

Projekt Rataje obejmuje budowę zespołu budynków mieszkalnych i biurowych do sześciu kondygnacji w dzielnicy Rataje w Poznaniu. Łączna powierzchnia użytkowa lokali wynosi 24 tys. mkw. Rozpoczęcie pierwszego etapu budowy przewidziano na III kw. 2012 r., a zakończenie na III kw. 2013 r. Wartość inwestycji szacowna jest na blisko 140 mln zł.

Inwestycja mieszkaniowa Palacza na powstać w poznańskiej dzielnicy Grunwald.  Wartość projektu szacowana jest na ok. 65 mln zł. Inwestycja obejmuje budowę zespołu cztero- i pięciopiętrowych budynków, o łącznej powierzchni użytkowej około 10 tys mkw.  Rozpoczęcie budowy przewidziano na II kw. 2012 roku, a jej zakończenie na I kw. 2014 r. Spółka realizuje inwestycję wraz z Unidevelopment Sp. z o.o.

- Spodziewamy się, że w roku 2013 przychody spółek wchodzących w skład grupy Monday Development SA będą stanowiły wielokrotność tych wypracowanych w roku 2011, które powinny wynieść kilkanaście mln zł – mówi Kurt Montgomery.Monday Development osiągnął w 2010 roku 1,1 mln zł przychodów, 272 tys. zł zysku netto i 417 tys. zysku operacyjnego. W I półroczu 2011 roku wypracował 994 tys. zł przychodów, 280 tys. zł zysku netto i 301 tys. zł zysku operacyjnego. W tym samym okresie spółki portfelowe zrealizowały przychody w wysokości 7 mln złotych. Monday Development nie konsoliduje wyników spółek portfelowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Monday Development planuje dwie emisje