Monika Olejnik zrezygnowała z prowadzenia programu w TVP

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 04-09-2006, 20:39

Monika Olejnik nie poprowadzi już rozmów z politykami w wieczornym programie TVP1 "Prosto w oczy" - poinformowała TVP w poniedziałek w przesłanym PAP komunikacie. Dziennikarka zdecydowała o odejściu z telewizji publicznej po tym, gdy emisję jej programu przesunięto na późniejszą godzinę.

Monika Olejnik nie poprowadzi już rozmów z politykami w wieczornym programie TVP1 "Prosto w oczy" - poinformowała TVP w poniedziałek w przesłanym PAP komunikacie. Dziennikarka zdecydowała o odejściu z telewizji publicznej po tym, gdy emisję jej programu przesunięto na późniejszą godzinę.

"Nie udało mi się porozumieć z władzami TVP. Strasznie mi przykro, że rozstaję się z widzami publicznej telewizji" - powiedziała PAP Olejnik w poniedziałek.

Uważa, że pora emisji, jaką jej zaproponowano, była zbyt późna. "W jesiennej ramówce rozpiętość godziny nadawania +Prosto w oczy+ wahała się między 23.10 a 23.40" - powiedziała. Podkreśliła, że do końca prowadziła rozmowy z TVP w tej sprawie.

Przed wakacjami program "Prosto w oczy" emitowany był o godz. 22.45. W projekcie jesiennej ramówki TVP1 program przesunięto na godz. 23.30. W trakcie negocjacji TVP poszła na kompromis i przesunęła program na godz. 23.15. Według TVP, Olejnik nie odpowiedziała na jej propozycję.

"Stanowczo oświadczamy, że nie było intencją TVP rezygnacja z programu +Prosto w oczy+ ani marginalizacja osoby Moniki Olejnik na antenie TVP. Możliwość prowadzenia cztery razy w tygodniu głównej rozmowy politycznej na największej antenie telewizyjnej w Polsce traktować należy raczej jako nadzwyczajny przywilej dziennikarski. Może nam być co najwyżej przykro, że Pani Monika Olejnik nie doceniła tego" - napisano w komunikacie TVP.

TVP poinformowała ponadto, że Olejnik "nie przyjęła propozycji prowadzenia programu publicystycznego w dobrym czasie antenowym w TVP2".

TVP zdecydowała, że w tym tygodniu w miejsce programu "Prosto w oczy" będą nadane wieczorne "Wiadomości" rozszerzone o tzw. część analityczną. Natomiast w przyszłym tygodniu w miejsce zdjętego z ramówki programu pojawi się nowy program publicystyczny, podsumowujący dzień.

Monika Olejnik to dziennikarka radiowa, telewizyjna i prasowa. Była m.in. reporterką w Programie III Polskiego Radia, gdzie prowadziła m.in. "Salon polityczny Trójki", w telewizji TVN prowadziła rozmowy z politykami w programie "Kropka nad i", od stycznia 2001 prowadzi rozmowy z politykami w Radiu ZET, a w "Gazecie Wyborczej" razem z Agnieszką Kublik przygotowuje wywiady z cyklu äDwie na jednego".

Olejnik prowadziła "Prosto w oczy" od września 2004 roku. Dziennikarka jest laureatką Wiktora za rok 1995 oraz nagrody "Grand Pressö dla dziennikarza roku 1998. W listopadzie 2000 roku otrzymała nagrodę dziennikarską Fundacji imienia Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Monika Olejnik zrezygnowała z prowadzenia programu w TVP