Morgan Stanley lepiej ocenia akcje PKO BP i Pekao

opublikowano: 21-11-2022, 07:49
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Nida Iqbal, analityczka banku Morgan Stanley, zaktualizowała rekomendacje dla akcji PKO BP i Pekao.

Przeczytaj i dowiedz się:

  • jak zmieniły się rekomendacje Morgan Stanley dla PKO BP i Pekao,
  • jakie są nowe ceny docelowe,
  • jak akcje obu banków oceniają inni analitycy.

Zalecenie dla PKO BP zostało podwyższone z “niedoważaj” do “równo z wagą w benchmarku”. Cena docelowa została podniesiona z 29 do 36 zł. Na sesji w piątek, 18 listopada, kurs na zamknięciu wyniósł 28,06 zł.

Według danych agencji Bloomberg dla PKO BP obowiązuje 15 rekomendacji, z czego 7 jest pozytywnych, 7 neutralnych, a jedna negatywna.

Rekomendacja dla Pekao również poszła w górę - z “równo z wagą w benchmarku” do “przeważaj”, a cena docelowa została podniesiona z 90 do 113 zł (to o 35 proc. więcej od kursu na zamknięciu sesji w piątek, 18 listopada).

Nida Iqbal preferuje Pekao ze względu na niższą niż w przypadku PKO BP ekspozycję na kredyty frankowe. Zwraca uwagą na wzrost kredytów dla firm, który wydaje się odporny na spowolnienie gospodarcze oraz na presje, jaką stopy procentowe wywierają na dynamikę sprzedaży kredytów konsumenckich.

Dla Pekao obowiązuje 18 rekomendacji, z czego 14 jest pozytywnych, dwie neutralne, a dwie negatywne. Średnia z cen docelowych to 102,94 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane