Morgan Stanley podnosi prognozę PKB Polski przez 500+

opublikowano: 14-03-2016, 10:49

Morgan Stanley podniósł prognozę wzrostu PKB Polski za powód podwyżki podając między innymi wyższe wydatki gospodarstw domowych po wprowadzeniu programu 500+, podał PAP.

- Nawet zakładając spowolnienie na początku 2016 roku, uważamy, że nasze poprzednie prognozy wzrostu o 3,2 proc. w 2016 i 3,4 proc. w 2017 roku są prawdopodobnie nieco zbyt niskie. Dodatkowo luzowanie fiskalne stało się faktem w postaci programu 500+, który wesprze gospodarkę, dokładając około 1 proc. PKB ze strony wydatków gospodarstw domowych - napisano.

Morgan Stanley zwrócił ponadto w raporcie uwagę na nieprzewidywalność polityczną w Polsce, która w ocenie analityków będzie trwałym zjawiskiem.

Analitycy spodziewają się jednak, że rząd odstąpi od niekorzystnego dla gospodarki planu restrukturyzacji kredytów walutowych, choć nadal wynik tego procesu uważają za "wysoce niepewny".

- Wierzymy, że rządzący będą szukali kompromisowych rozwiązań z bankami, co powinno powstrzymać dalsze obniżki ratingów - napisali.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy