MRR: do 30 czerwca decyzja w sprawie budowy obwodnicy Warszawy

20-04-2007, 16:03

Do 30 czerwca br. ma zostać wydane postanowienie dotyczące budowy Wschodniej Obwodnicy Warszawy (WOW) na odcinku od węzła "Marki" do węzła "Lubelska" - poinformowała rzecznik prasowy Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, Monika Niewinowska.

Na początku kwietnia premier Jarosław Kaczyński wyznaczył minister rozwoju regionalnego Grażynę Gęsicką do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach przebiegu obwodnicy Warszawy.

Wcześniej sprawą zajmował się minister środowiska Jan Szyszko, który zdecydował, że obwodnica ma przebiegać przez Halinów, a nie jak planowano wcześniej przez gminę Wesoła. Nowy przebieg obwodnicy wzbudził wiele kontrowersji, m.in. dlatego, że Szyszko mieszka w Starej Miłosnej należącej do gminy Wesoła. W tej sytuacji premier zdecydował, że sprawą zajmie się Gęsicka.

"Będziemy chcieli wysłuchać opinii wszystkich stron i na podstawie oceny sytuacji wydać decyzję" - powiedziała Niewinowska.

Dodała, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego wszczęło postępowanie administracyjne 18 kwietnia, czyli w dniu otrzymania akt sprawy z Ministerstwa Środowiska.

Resort rozwoju przyjmuje uwagi w sprawie budowy obwodnicy do 31 maja br.

Decyzję środowiskową dotyczącą budowy obwodnicy Szyszko wydał pod koniec lutego. Minister twierdził, że prawo nie zostało w tym przypadku złamane. "Inwestor złożył cztery warianty budowy tej drogi i ta (przez Halinów - PAP) została uznana za najlepszą" - powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Halinowa na początku marca.

Zapewnił jednak, że sprawa budowy obwodnicy przez gminę Halinów będzie jeszcze raz rozpatrywana, ponieważ ta lokalizacja została zakwestionowana.

Przeciwko budowie obwodnicy przez gminę Halinów protestują mieszkańcy tej okolicy. Ich zdaniem, inwestycja łamie przepisy o ochronie środowiska i jest niekorzystna ze względów ekonomicznych.

Przedstawiciel komitetu protestacyjnego mieszkańców gminy Halinów i jednocześnie jej radny Marcin Pietrusiński, zarzucił ministrowi, że przy podejmowaniu decyzji kierował się własnym interesem, gdyż jest mieszkańcem Starej Miłosnej (część gminy Wesoła), przez którą pierwotnie miała przechodzić obwodnica wokół Warszawy. Minister nie odniósł się do tych zarzutów. (PAP)

© ℗

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / MRR: do 30 czerwca decyzja w sprawie budowy obwodnicy Warszawy