Multimedia liczą na skup

GRA
opublikowano: 07-05-2010, 00:00

Operator telewizji kablowej domyka emisję obligacji i szykuje się do buy-backu. Wezwanie możliwe pod koniec maja.

Operator telewizji kablowej domyka emisję obligacji i szykuje się do buy-backu. Wezwanie możliwe pod koniec maja.

Akcjonariusze Multimediów powinni w przyszłym tygodniu śledzić komunikaty. Już w poniedziałek ogłoszona zostanie cena, po której spółka zamierza przeprowadzić buy-back.

— Decyzję podejmie poniedziałkowe walne zgromadzenie. W planach jest wyrażenie zgody na skup, a także ustalenie ceny — mówi Andrzej Rogowski, prezes Multimediów.

Operacja ma być potężna. Spółka chce mieć na nią pięć lat i wydać na swoje akcje do 330 mln zł (dla porównania: kapitalizacja Multimediów to około 1,3 mld zł). Jednym z narzędzi będzie wezwanie, a poza tym zarząd może sięgnąć po bezpośrednie transakcje na giełdzie.

— Wezwania można się spodziewać na przełomie maja i czerwca — zapowiada Andrzej Rogowski.

Skup zostanie sfinansowany pieniędzmi z emisji obligacji, która ma zostać zamknięta w najbliższy czwartek (13 maja). Spółka chce pozyskać w ten sposób 400 mln zł.

— Mam już za sobą spotkania z instytucjami finansowymi. Pozytywnie podeszły do naszej oferty, więc jestem raczej spokojny — twierdzi Andrzej Rogowski.

Poza sfinansowaniem skupu, obligacje pozwolą Multimediom zredukować zadłużenie. Spółka wynegocjowała właśnie z bankiem Pekao restrukturyzację kredytu konsorcjalnego i obniżenie zobowiązania z tego tytułu z 400 mln zł do 300 mln zł. Jedynym warunkiem tej umowy jest zamknięcie emisji obligacji.

Niewykluczone, że część pieniędzy z obligacji Multimedia przeznaczą też na przejęcia (ale mają również do dyspozycji pieniądze w kasie). Rynek nie sprzyja jednak transakcjom.

— Nie tylko my jesteśmy niechętni kupowaniu. Cały rynek stanął — tłumaczy Andrzej Rogowski.

Negocjacje na temat przejęć są jednak prowadzone. Chodzi o podmioty działające w Warszawie, Toruniu, Tarnowie, Wrocławiu i Szczecinie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu