Multimedia na zakupach

GRA
opublikowano: 02-09-2010, 00:00

Operator sieci kablowej przejął spółkę z Tarnowa i ostrzy sobie zęby na kolejne transakcje. Czuje ożywienie.

Operator sieci kablowej przejął spółkę z Tarnowa i ostrzy sobie zęby na kolejne transakcje. Czuje ożywienie.

Zaczęło się dziać — tak sytuację na rynku operatorów kablowych komentuje Andrzej Rogowski, prezes Multimediów.

Wie, co mówi. Jego firma przejęła wczoraj Internet Solutions z Tarnowa. To jeden z większych operatorów na tym rynku, oferujący 18 tys. usług, na które składa się 8 tys. usług głosowych, 8 tys. internetowych i 2 tys. TV. Ma około 10 tys. użytkowników. Multimedia nie ujawniły wartości transakcji.

— To dla nas ważna akwizycja, bo pozwala nam umocnić się na tarnowskim rynku — podkreśla Andrzej Rogowski.

Multimedia są już obecne w Tarnowie poprzez własną sieć.

— Spodziewamy się sporych synergii. Przejmowana spółka działa na infrastrukturze Telekomunikacji Polskiej, więc uzyskamy nowe punkty styku — zapewnia Anetta Kolasińska, dyrektor finansowy Multimediów.

Apetyt firmy na przejęcia wciąż jest niezaspokojony. Taka specyfika branży.

— Konsolidacja na rynku operatorów kablowych jest nieunikniona. Zastanawiamy się nad różnymi konfiguracjami z naszym udziałem, przy czym chodzi raczej o transakcje, w których to my zachowamy kontrolę — zaznacza Andrzej Rogowski.

Na celowniku są operatorzy z dużych miast, ale zarząd nie ujawnia, z kim rozmawia. Transakcjom sprzyjają rozsądniejsze oczekiwania po stronie sprzedających. Przykład? Właśnie tarnowska transakcja.

— Po raz pierwszy rozmawialiśmy z tą firmą już 2-3 lata temu, ale nie byliśmy wtedy w stanie zaakceptować oczekiwań cenowych. Teraz cena jest rozsądna — tłumaczy Andrzej Rogowski.

Ożywieniu na rynku przejęć towarzyszy ruch na rynku usług kablowych. W pierwszym półroczu Multimedia zwiększyły przychody o 9 proc., do 27 mln zł, co przełożyło się na poprawę zysków. Zysk EBITDA (oczyszczony z wydarzeń jednorazowych) wzrósł o 18 proc. do 146 mln zł, a zysk netto — o 43 proc., do 37 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane