Multimedia są gotowe do przejmowania

KL
opublikowano: 11-05-2007, 00:00

Multimedia Polska rozmawiają z 20 operatorami. Każdy z nich ma szansę dołączyć do grupy.

Multimedia Polska rozmawiają z 20 operatorami. Każdy z nich ma szansę dołączyć do grupy.

Notowany na GPW operator kablowy Multimedia Polska wybiera się na zakupy. Andrzej Rogowski, prezes spółki, poinformował, że rozmawia z blisko 20 mniejszymi sieciami kablowymi, z których każda może stać się przedmiotem przejęcia. Multimedia nie planują jednak emisji na ten cel. Według zarządu, spółka ma duże możliwości sfinansowania planowanych zakupów z kredytów bankowych i kapitałów własnych. Multimedia pochwaliły się wczoraj, że jako pierwszy operator kablowy wprowadziły telewizję w standardzie HD z kanałem komunikacji zwrotnej. Oznacza to, że jej klienci będą m.in. mogli oglądać filmy na żądanie. Na razie to tylko „zwykła” telewizja cyfrowa. W drugiej połowie roku mają zostać wprowadzone pierwsze usługi zwrotne — najpierw wideo na żądanie, a następnie zakupy czy komunikacja internetowa.

Na razie telewizja cyfrowa oferowana jest w trzech miastach: Gdyni, Lublinie i Gorzowie Wielkopolskim. Docelowo usługa będzie dostępna w większości miast i obejmie około 450 tys. gospodarstw domowych.

Spółka zapowiada także, że pracuje nad projektem MVNO, by oferować tzw. poczwórną usługę — internet, telewizję, telefonię stacjonarną i rozmowy komórkowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu