Multimiliarderka wyszła za nauczyciela

opublikowano: 08-03-2021, 14:32

MacKenzie Scott, trzecia najbogatsza kobieta na świecie, wyszła ponownie za mąż. Jej wybrankiem jest nauczyciel gimnazjalny Dan Jewett.

Była żona Jeffa Bezosa, twórcy i szefa Amazon.com, której majątek szacowany jest na 53,5 mld USD, poinformowała o ponownym zamążpójściu na stronie organizacji filantropijnej Giving Pledge.

- Dan to taki świetny facet. Jestem szczęśliwa i cieszę się za nas oboje – napisała w oświadczeniu Scott.

Miliarderka znana jest ze szczodrości. Jak dotąd przeznaczyła na różne cele charytatywne ponad 4 mld USD. Zapowiedziała, że rozda większość posiadanego bogactwa. Jej nowo poślubiony mąż także złożył taką deklarację.

- Szczęśliwy zbieg okoliczności sprawił, że poślubiłem jedną z najbardziej hojnych i uprzejmych kobiet jakie znałem. Przyłączam się do jej zobowiązania przekazania tego ogromnego finansowego bogactwa na potrzeby innych – napisał Dan Jewett w liście opublikowanym na Giving Pledge.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane