Czytasz dzięki

Musk ma prawo do 720 mln USD nagrody

opublikowano: 07-05-2020, 16:31

Warunek, uruchamiający 720 mln USD nagrody dla szefa Tesli, Elona Muska, został spełniony.

Musk nie pobiera wynagrodzenia w Tesli. W ramach programu motywacyjnego z 2018 roku przyznano mu prawo do opcji na akcje spółki po spełnieniu określonych warunków. Jednym z nich było utrzymanie przez sześć miesięcy przez Teslę wartości rynkowej na poziomie średnio 100 mld USD. W środę ten warunek został spełniony, a na koniec sesji kapitalizacja spółki wynosiła 145 mld USD. Oznacza to, że Musk uzyskał prawo do akcji, których łączna wartość według kursu zamknięcia wynosi ok. 720 mln USD. Szef i twórca Tesli nie może jednak sprzedać akcji przez pięć lat. 

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk Bloomberg

Wartość rynkowa Tesli wzrosła o ponad 80 proc. od początku roku. Amerykański producent aut elektrycznych ustępuje pod względem wartości rynkowej w branży motoryzacyjnej już tylko Toyocie. W piątek Musk napisał na Twitterze, że akcje jego spółki są zbyt drogie, co wywołało krótkotrwały, ale wyraźny spadek kursu Tesli.

Jeśli akcje Tesli będą nadal drożeć Muskowi będą przysługiwały kolejne premie w ramach programu motywacyjnego, który ma obowiązywać do 2028 roku.

Musk ma ok. 20 proc. akcji Tesli. Jego majątek szacowany jest na ponad 39 mld USD.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo.com

Polecane