Czytasz dzięki

Musk nie chce zamykać fabryki Tesli we Fremont

opublikowano: 17-03-2020, 06:58

Szef Tesli, Elon Musk, powiedział pracownikom, że mogą przychodzić do pracy, jeśli nie mają z tym problemu. Oznacza to, że fabryka aut elektrycznych we Fremont w Kalifornii może nie zostać zamknięta pomimo obaw rozprzestrzeniania koronawirusa.

W informacji wysłanej do pracowników Musk podkreśla, że jeśli ktoś czuje się niezdrowy, czy niedostatecznie „komfortowo”, nie musi przychodzić do pracy.

Elon Musk
Zobacz więcej

Elon Musk fot. Bloomberg

- Ja będę osobiście w pracy, ale to tylko ja. Będzie OK jeśli zdecydujecie się zostać w domu z jakiegokolwiek powodu – poinformował szef Tesli.

Musk nie wyjaśnił, czy pracownicy, którzy zostaną w domu, dostaną wynagrodzenie.

W rejonie Zatoki San Francisco doszło do szybkiego rozprzestrzenienia się koronawirusa. Wiele hrabstw wezwało mieszkańców, aby pozostali w domach w miarę możliwości. Tesla jest jednym z największych pracodawców w hrabstwie Alameda, w którym potwierdzono 18 przypadków zarażenia koronawirusem.

Elon Musk znany jest ze sceptycznych wypowiedzi dotyczących epidemii koronawirusa. W pewnym momencie ogłosił na Twitterze, że „panika koronawirusa jest głupia”.

- Moja szczera opinia pozostaje taka, że szkody spowodowane przez panikę koronawirusa znacznie przekraczają te, które powoduje sam wirus – napisał szef Tesli w informacji wysłanej do prawników w poniedziałek. – Jeśli następuje potężne przekierowanie środków medycznych nieproporcjonalne do zagrożenia, jego rezultatem będzie mniejsza ich dostępność dla tych, krytycznie potrzebujących opieki medycznej, co nie służy większemu dobru – dodał.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane