MW Trade dał przykład Magellanowi

opublikowano: 24-02-2015, 00:00

Dobre wyniki giełdowego konkurenta i zapowiedź dywidendy zaostrzyła nasz apetyt na zyski z jednej ze spółek z Portfela PB.

Cierpliwi akcjonariusze MW Trade, firmy specjalizującej się w restrukturyzacji zadłużenia i finansowaniu szpitali i jednostek samorządu terytorialnego, doczekali się nagrody.

Po publikacji wyników za IV kwartał 2014 r. notowania spółki rosły w poniedziałek 23 lutego w dwucyfrowym tempie. Zysk operacyjny i netto zwiększył się o ponad 80 proc., do — odpowiednio 7,3 i 5,9 mln zł, a w całym roku firma zarobiła na czysto 17,2 mln zł — to o ponad jedną piątą więcej niż w 2013 r.

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia zarząd MW Trade zadeklarował wypłatę dywidendy w wysokości nieprzekraczającej 50 proc. zysku. Będzie to więc maksymalnie około 1 zł na akcję, wobec 0,83 zł, wypłaconych w zeszłym roku. Przy kursie 18,8 zł stopa dywidendy nieznacznie przekroczyłaby 5 proc., byłaby więc wyższa od średniej na GPW. Powrót zainteresowania akcjami MW Trade zwrócił uwagę inwestorów także na drugiego, większego giełdowego przedstawicielasektora, którego akcje znajdują się w Portfelu PB.

Wczoraj kurs Magellana rósł o 3 proc., a od początku roku jest na 8-procentowym plusie, wobec 18-procentowej przeceny w ostatnich dwunastu miesiącach. Na raport finansowy Magellana przyjdzie nam jeszcze poczekać (publikacja zaplanowana jest na 19 marca), ale rezultaty rywala rozbudziły nasze nadzieje na skok zysków i notowań.

Po trzech kwartałach 2014 r. firma miała 38,9 mln zł zysku netto, o 23 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2013 r. Akcje Magellana kupowaliśmy w dwóch turach w listopadzie 2013 r. oraz w grudniu 2014 r. Średnia cena zakupu to 76 zł. Wczoraj kurs wzrósł do 71 zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy