mWIG40 na 22 – miesięcznych szczytach

Inwestorzy wykorzystują wysyp wyników kwartalnych do przebudowy portfeli. Największym zainteresowaniem cieszą się akcje średnich spółek.

W środowym handlu warszawska giełda kontynuuje trwające od trzech tygodni zwyżki. Wczesnym popołudniem WIG20 zyskuje pół proc., mWIG40 rośnie o 0,6 proc., a sWIG80 jest na 0,3 proc. plusie. Po 13 zwyżce w ciągu  ostatnich 14 sesji indeks średniaków odrobił resztę strat z krachu z sierpnia 2011 r. Tymczasem sWIG80 zyskuje już 13. sesję z rzędu.

Próbę wyjścia kursu na pięciotygodniowe maksima pokrzyżowali sprzedający akcje PGE (-0,1 proc.). Jak oceniają analitycy ankietowani przez PAP, wyniki za pierwszy kwartał są neutralne, jeżeli skorygować je o zdarzenia jednorazowe: przeksięgowanie KDT i odpis na projekt Opole II. 0,4 proc. zyskuje Enea. Akcjonariusze mogą jednak mieć pewien niedosyt; zysk netto sięgnął 307,8 mln zł, czyli o 29 proc. więcej od prognoz. Dobre wyniki nie zdołały ruszyć notowaniami ZE PAK. Spółka zarobiła 47,3 mln zł, o 42 proc. więcej od oczekiwań.

2,1 proc. zyskuje Netia. W pierwszych trzech miesiącach roku spółka zarobiła o 28 proc. Więcej od prognoz. Niespełna 4 proc. powyżej dna załamania sprzed miesiąca ustabilizowały się notowania KGHM (0,0 proc.). Analitycy ocenili wyniki spółki jako neutralne. Pół proc. traci PZU. Lepsze od prognoz wyniki spółki to według analityków zasługa zdarzeń o charakterze jednorazowym.

Ustanowiony wczoraj szczyt wszech czasów poprawiły notowania Cyfrowego Polsatu (+4,6 proc.). Zysk w pierwszym kwartale wyniósł 95,1 mln zł, co jednak było zgodne z oczekiwaniami analityków. Trwające od trzech tygodni odbicie z historycznych minimów kontynuują notowania Agory (+1,7 proc.). Strata w pierwszym kwartale wyniosła 1,5 mln zł i była trzy razy niższa od oczekiwań, a spółka pozytywnie zaskoczyła analityków redukcją kosztów. Najwyżej od stycznia zanalazały się notowania Ciechu (+0,9 proc.). Sprzedaży pakietu akcji spółki jeszcze w tym roku nie wykluczyło ministerstwo skarbu.

Drugi dzień z sześcioletnich maksimów osuwają się notowania Budimeksu (-1,8 proc.). W dotychczasowych zwyżkach nie przeszkodziła upubliczniona dzisiaj rekomendacja "redukuj" z 9 maja. Analitycy biura cięli także cenę docelową, z 70,4 zł do 69,9 zł. Również w pobliżu szczytów sprzed sześciu lat utrzymują się notowania Banku Handlowego. Także i w tym przypadku spółka otrzymała rekomendację "redukuj", od Millennium DM. Cena docelowa poszła w dół, z 95 zł do 94,3 zł. Tymczasem z zanotowanych wczoraj najwyższych poziomów od lata 2006 r. osunęły się notowania ING Banku Śląskiego. Millennium DM zaleca: „neutralnie”.

Najwyżej w historii znalazły się notowania Integera (+11,5 proc.). Kupno akcji z ceną docelową 336 zł zaleca Wood & Company. Atak na dwuletnie szczyty przypuścili kupujący papiery MCI Management. Jak przewiduje spółka, zysk netto w pierwszych dwóch kwartałach sięgnie łącznie około 90 mln zł. Spadkową tendencję z ostatnich tygodni przerwały notowania Zetkamy (+6,2 proc.). W pierwszym kwartale spółka zarobiła 6,9 mln zł., o 17 proc. więcej od prognoz. Na 22 miesięcznych minimach stabilizują się notowania ABC Daty (-0,3 proc.). Według informacji PAP spółka rozpocznie poszukiwani inwestora. Najniżej od pół roku znalazły się notowania Otmuchowa (-6,6 proc.). Spółka zarobiła na czysto 1,5 mln zł, o 44 proc. mniej od prognoz analityków. Ósmą sesję z rzędu zniżkują papiery Agrotonu (-2,4 proc.). Poniżej 5 proc. progu w akcjonariacie zeszły fundusze Generali OFE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane