„My Little Pony” ma problem z czcionką

DI
opublikowano: 27-01-2016, 05:39

Koncern Hasbro został pozwany przez spółkę projektująca czcionki za używanie jednej z nich bez zezwolenia, donosi telewizja BBC.

Chodzi o czcionkę o nazwie Generation B, której Hasbro użył w ramach marki „My Little Pony”. Firma Font Brothers oskarża zabawkowego giganta o to, że nie wykupił specjalnego zezwolenia, dzięki któremu można korzystać z czcionki na opakowaniach zabawek i w innych usługach związanych z produktami.  

Figurka kucyka z serii
Figurka kucyka z serii "My Little Pony"
Bloomberg

Font Brothers dochodzi odszkodowania w wysokości 150 tys. USD, podaje BBC.

Hasbro miał odmówić uiszczenia odpowiednich opłat mimo kilku żądań wystosowanych przez projektanta. Producent zabawek na razie nie komentuje sprawy.  

„My Little Pony” to serial animowany wskrzeszony przez wytwórnię filmową Hasbro na kanwie podobnej serii z lat 80. Dzięki nowej formie prowadzenia fabuły już od pierwszego sezonu zdobył wielką popularność, którą Hasbro jako producent zabawek wykorzystuje by produkować coraz to nowe serie zabawek, min. figurek kucyków. 

Serial doczekał się już 6 serii i trzech filmów długometrażowych (na kanwie pomysłu z przekształceniem kucyków w nastolatki) oraz wywołał ciekawe zjawisko socjologiczne o nazwie "bronies". Są to dorośli fani serialu, których liczba na całym świecie sięga już kilkunastu milionów. W Polsce tym serialem fascynuje się ok. 4 tys. dorosłych, najczęściej młodych mężczyzn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane