Na Bliskim Wschodzie żyje 157 miliarderów

PAP
opublikowano: 07-11-2013, 20:44

157 miliarderów żyje na Bliskim Wschodzie, a ich majątek jest szacowany łącznie na 354 miliardy dolarów - donosi telewizja Al-Arabija. Najwięcej bliskowschodnich miliarderów mieszka w Arabii Saudyjskiej. Ponad połowa z nich nie ma wyższego wykształcenia.

Jak poinformowała telewizja, miliarderów na Bliskim Wschodzie jest więcej niż rok temu, kiedy było ich 152. Ich całkowity majątek urósł natomiast z 315 mld dolarów w 2012 r. do 354 mld dolarów.

W Arabii Saudyjskiej mieszka 64 miliarderów z majątkiem wartym 204 mld dolarów, drugie miejsce przypadło Zjednoczonym Emiratom Arabskim, gdzie majątek 37 miliarderów sięga 45 mld dolarów. 17 miliarderów mieszka w Kuwejcie (łączny majątek 34 mld dol.), dziewięciu w Katarze (20 mld dol.), ośmiu w Libanie (14 mld dol.) i po jednym w Bahrajnie - ma on 2 mld dol. i w Jemenie - okrągły 1 mld dolarów.

Jak wskazała telewizja, brak wykształcenia nie przeszkadza bliskowschodnim miliarderom - wyższym wykształceniem może się wylegitymować mniej niż połowa. To najniższy wskaźnik wśród wszystkich regionów świata.

Siedemdziesięciu czterech miliarderów doszło do majątków samodzielnie, dwudziestu czterech swoje miliardy odziedziczyło, a pięćdziesięciu dziewięciu doszło do majątku zarówno poprzez własne wysiłki, jak i dziedziczenie - wylicza telewizja. Branże w których działają to wydobycie i przetwórstwo ropy naftowej i gazu, a także finanse i bankowość oraz nieruchomości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Na Bliskim Wschodzie żyje 157 miliarderów