Na celowniku Rurgaz

GRA
18-11-2009, 00:00

Radpol chce przejąć lubelskiego producenta rur z polietylenu i polipropylenu — ustalił "PB".

Radpol chce przejąć lubelskiego producenta rur z polietylenu i polipropylenu — ustalił "PB".

O planowanej transakcji Radpol poinformował już wczoraj, ale utajnił nazwę przejmowanej firmy. Człuchowski producent materiałów termokurczliwych podał jedynie, że chodzi o producenta plastikowych rur, który ma 47 mln zł obrotów rocznie i jest rentowny. Kontroluje go kilka osób fizycznych.

Ta garstka informacji pozwoliła nam zidentyfikować firmę. Chodzi o Rurgaz z siedzibą w Lublinie. Firma specjalizuje się w produkcji rur z polietylenu i polipropylenu. W branży jest dobrze znana.

— Na rynku rur z tworzyw sztucznych dominuje kilka wielkich firm, w większości z kapitałem zagranicznym. Rurgaz należy do drugiej ligi, ale to największy producent na wschód od Wisły — zauważa przepytany przez nas anonimowo przedsiębiorca z branży.

Podkreśla, że Rurgaz specjalizuje się w rurach wyższej jakości, które charakteryzują się m.in. większą wytrzymałością. A zaczynał w latach 90. jako tzw. firma garażowa.

— Teraz to solidny producent lokalny — podkreśla nasz informator.

Wspólnicy to pięć osób fizycznych. Jeden z nich, Andrzej Pożarowszczyk, odmówił rozmowy z nami. Grzegorz Bielowicki, największy akcjonariusz Radpolu, odmówił potwierdzenia nazwy przejmowanej spółki.

— To firma zaawansowana technologicznie i sporo inwestująca w rozwój. Po ewentualnym przejęciu chcemy zainwestować w nią 15 mln zł — mówi Grzegorz Bielowicki.

Wartość transakcji to blisko 28 mln zł. Do jej zamknięcia powinno dojść do końca roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Na celowniku Rurgaz