Na E3 Cyberpunk pokaże się światu

opublikowano: 23-05-2019, 22:00

Na czerwcowych targach, które mają być najważniejsze w historii CD Projektu, spółka zaprezentuje szerokiej publiczności swój największy projekt.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli CD Projektu najbliższe targi gier komputerowych E3, które odbędą się w czerwcu w Los Angeles, będą najważniejsze w historii spółki. Już wcześniej było wiadomo, że podczas zamkniętych prezentacji producent pokaże „Cyberpunka 2077”. W czwartek Adam Badowski, szef studia CD Projekt Red, poinformował, że gra będzie miała także stoisko w publicznej części targów. Przedstawiciele spółki w trakcie pokazów w kinie będą prezentowali fragmenty gry. Podobnie był promowany „Wiedźmin 3” — publiczność mogła oglądać 15-minutowe pokazy w kinie, na stoisku przygotowanym wspólnie z wytwórnią Warner Bros, ówczesnym partnerem.

Zapowiedzi CD Projektu zaostrzyły apetyt graczy i inwestorów. Większość spodziewa się, że na targach m.in. zostanie ogłoszona data premiery nowego „Cyberpunka” i ruszą zamówienia przedpremierowe. Wszyscy liczą też, że spółka zaprezentuje nowy trailer w trakcie konferencji Microsoftu. To wielkie wydarzenie, podczas którego pokazywanych jest tylko kilka wybranych tytułów, a transmisję śledzą miliony graczy na całym świecie.

Najbardziej wyczekiwana wiadomość to data premiery. Konsens oczekiwań analityków przesuwał się ostatnio na 2020 r., może się to jednak zmienić. Rąbka tajemnicy, choć nie wprost, uchylił wczoraj Adam Kiciński, prezes CD Projektu, informując o przesłankach wypłaty dywidendy z zysku za 2018 r.

— Mamy podpisane wszystkie najważniejsze kontrakty dystrybucyjne na „Cyberpunka”, które wpływają na nasz cash flow, ponieważ zawierają zobowiązania dystrybutorów do pokrywania części wydatków marketingowych (…). Nasz horyzont jest już na tyle krótki, że możemy w miarę precyzyjnie zaplanować wydatki. Doszliśmy do wniosku, że możemy podzielić się zyskiem — powiedział Adam Kiciński, dodając, że zarząd na razie nie myśli o wprowadzeniu polityki dywidendowej.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy