Na giełdach Azji mieszane nastroje

opublikowano: 12-10-2018, 07:33

Niektóre azjatyckie rynki akcji zaczęły odrabiać straty po czwartkowej przecenie. W Tokio i Szanghaju niewielką przewagę ma wciąż podaż.

Regionalny MSCI Asia Pacific ruszył w górę po spadku do najniższej wartości od maja 2017 roku. Największe odreagowanie spadków nastąpiło na giełdach w Hongkongu, która obecnie rośnie o 1,2 proc. i w Seulu, gdzie główny indeks Kospi zwyżkuje o 1,8 proc. W tym samym czasie japoński indeks Nikkei traci 0,3 proc., a giełda w Szanghaju spada o 0,1 proc.

Zobacz więcej

Reuters/FORUM

Optymizm inwestorów może rosnąć dzięki doniesieniom Bloomberga, że USA nie zdecydują się nazwać Chin manipulatorem walutowym. Oprócz tego rosną kontrakty na indeksy amerykańskich rynków akcji. Eksperci są jednak ostrożni.

- Wciąż wydaje się, że jest zagrożenie dalszym spadkiem z powodu obaw dotyczących wojny handlowej USA z Chinami, która może spowolnić globalny wzrost – powiedział Reutersowi Masahiro Ichikawa, strateg Sumitomo Mitsui Asset Management w Tokio.

Opublikowane w piątek dane pokazały, że nadwyżka handlowa Chin w wymianie z USA pobiła znów rekord we wrześniu. Będzie to kolejny argument dla prezydenta Donalda Trumpa aby nadal eskalować działania przeciwko Pekinowi.

Niektórzy eksperci uważają, że nie to będzie najważniejsze dla najbliższej przyszłości rynków akcji w Azji.

- Rynki akcji w Azji wydają się stabilizować, ale tak naprawdę kluczowe znaczenie będzie miało to, czy stabilne staną się rentowności obligacji USA – powiedział Reutersowi Teppei Ino, analityk MUFG Banku.

Na rynkach Azji rentowność obligacji 10-letnich USA rosła w piątek o 3,6 pkt. bazowego do 3,167 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu