Na giełdach USA przewidywane spokojne otwarcie

Reuters
opublikowano: 29-01-2002, 14:22

NOWY JORK (Reuters) - Wtorkowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie bez większych zmian lub od niewielkich zwyżek. Inwestorów zadowoliły wyniki koncernu Texas Instruments, ale raczej nie będą podejmować zdecydowanych ruchów przed ważnymi wydarzeniami jakie czekają ich w tym tygodniu. Według Petera Boockovara, analityka w spółce Miller Tabak & Co optymistyczne zapowiedzi Texas

NOWY JORK (Reuters) - Wtorkowe sesje w USA rozpoczną się prawdopodobnie bez większych zmian lub od niewielkich zwyżek. Inwestorów zadowoliły wyniki koncernu Texas Instruments, ale raczej nie będą podejmować zdecydowanych ruchów przed ważnymi wydarzeniami jakie czekają ich w tym tygodniu.

Według Petera Boockovara, analityka w spółce Miller Tabak & Co optymistyczne zapowiedzi Texas Instruments są kolejnym dowodem na to, że gospodarka najgorsze ma już za sobą. Nie wiadomo jednak, kiedy ponownie wejdzie w fazę wzrostu.

"Dlatego tak ważne będą dane makroekonomiczne z tego tygodnia. Ludzie wiedzą, że Fed zrobił co do niego należało i gospodarka prawdopodobnie sięgnęła dna, od którego może się odbić. Pytanie brzmi: kiedy nastąpi ożywienie?" - powiedział Boockvar.

Inwestorzy czekają na środową decyzję Fed w sprawie stóp procentowych. Na rynku panuje przekonanie, że amerykański bank centralny tym razem nie zmieni stóp.

We wtorek wieczorem czasu polskiego prezydent George W. Bush wygłosi coroczne orędzie do narodu na temat stanu państwa. W swym wystąpieniu skupi się prawdopodobnie na walce z terroryzmem i gospodarce.

Texas Instruments, największy na świecie producent chipów do telefonów komórkowych podał po zamknięciu poniedziałkowej sesji, że jego strata w ubiegłym kwartale była mniejssza niż oczekiwano, a w pierwszym kwartale spółka spodziewa się wyjść na zero.

O 14.30 czasu warszawskiego rządu USA poda dane o zamówieniach na dobra trwałe w USA w grudniu. Zdaniem analityków wzrosną one o 0,9 procent po spadku o 4,9 procent w listopadzie.

O 16.00 instytut Conference Board poda natomiast wartość indeksu zaufania konsumentów w USA w styczniu. Zdaniem analityków indeks wzrośnie do 96,9 punktu z 93,7 punktu.

Do godziny 14.15 kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 4,5 punktu do 1.577 punktów. Kontrakty na S&P 500 spadły o 0,5 punktu do 1.135 punktów.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Reuters

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

S&P , USA , Ważne

Puls Biznesu

Inne / Na giełdach USA przewidywane spokojne otwarcie