Na giełdzie możliwa stabilizacja lub mały wzrost

16-02-2001, 09:37

WARSZAWA (Reuters) - Na piątkowej sesji giełdowej analitycy spodziewają się niewielkiego wzrostu dzięki lepszym od oczekiwanych danych o inflacji, jednak optymizm ten może być krótkotrwały, po dosyć dużym wzroście w czwartek.

"Ze względu na dobrą inflację myślę, że będzie sesja wzrostowa, ale to będzie raczej jednodniowy wzrost. Cały czas jest oczekiwanie na obniżkę stóp procentowych i jeżeli stopy spadną dopiero w marcu, a tak się mówi, to będzie rozczarowanie dla rynku" - powiedział jeden z analityków.

Niektórzy analitycy spodziewają się jednak w piątek stabilizacji lub korekcyjnego spadku po czwartkowym sporym wzroście.

"Wczoraj było zbyt mocne odbicie i nawet dobra inflacja może nie być na tyle mocnym czynnikiem, żeby rynek odreagował" - powiedział Mariusz Pawlak, makler z SG Securities.

Na warszawski rynek mogą mieć pozytywny wpływ wzrosty nsa amerykańskich rynkach, jednak rozczarowujące wyniki tamtejszych spółek mogą wywołać spadki w Europie i pesymizm może przenieść się także na rynek warszawski.

Dobre wyniki za czwarty kwartał TPSA i Banku Pekao popchnęły w czwartek indeks w górę. Na zamknięciu WIG20 wzrósł o 2,3 procent do 1.678,8 punktu, a TechWIG zyskał 3,2 procent, zwyżkując do 1.254,0 punktu. Łączne obroty wyniosły 358,4 miliona złotych.

Główny Urząd Statystyczny podał w czwartek, że inflacja miesiąc do miesiąca w styczniu 2001 roku wyniosła 0,8 procent wobec 0,2 w grudniu, co przyczyniło się do spadku inflacji rok do roku do 7,4 procent. analitycy spodziewali się inflacji rzędu 7,8 procent.

((Barbara Woźniak, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na giełdzie możliwa stabilizacja lub mały wzrost