Na GPW płytka korekta

Kamil Zatoński
opublikowano: 03-03-2010, 10:13

Po trzech sesjach silnych wzrostów zapał kupujących trochę ostygł. Spadki po otwarciu były jednak tak niewielkie, że nie przekreśla to szans byków na udany finisz.

Korekta silnych wzrostów z trzech ostatnich sesji (fakt, dokonanych w dość osobliwy sposób) jest na razie bardzo płytka, co można odczytywać jako siłę byków. Technicznym wsparciem jest poziom 2333 pkt., a opór znajduje się przy 2373 pkt. Jeśli uda się go przełamać, indeks będzie miał otwartą drogę najpierw do 2422 pkt., a następnie do szczytu 2501 pkt., zanotowanego 20 stycznia. Obroty są dziś raczej przeciętne. Po godzinie sesji handel akcjami największych spółek podsumowano na niewiele ponad 130 mln zł.

W gronie największych spółek zmiany notowań są niewielkie i praktycznie mieszczą się w przedziale +/- 1 proc. Nad kreską są BRE (Citigroup podniósł rekomendację ze sprzedaj do kupuj), BZ WBK (nie milkną echa wreszcie oficjalnej informacji o rozważanej sprzedaży banku przez irlandzkiego właściciela)  i Polimeksu (już wczoraj mocno drożał po lepszych od oczekiwań wynikach za IV kw.).

Wśród mniejszych spółek wyróżnia się Sygnity, które drożeje o ponad 3 proc. Z funkcji prezesa spółki zrezygnował Piotr Kardach.

W czołówce jest też DM IDM, który wczoraj pochwalił się dobrymi wynikami za IV kw., a jego szefowie spodziewają się skokowego wzrostu przychodów i zysków w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / Na GPW płytka korekta