Na GPW spadki

GRA
08-04-2008, 10:26

Czerwony poranek na GPW. WIG20 traci 0,8 proc., a mWIG40 0,5 proc. Cały WIG zniżkuje o 0,8 proc.

Spadkom nie opiera się Orco (-0,72 proc.), które poinformowało dziś, że planuje wypłacić akcjonariuszom 1,4 EUR dywidendy. Rośnie z kolei Inwest Consulting, o prawie 20 proc. (po odcięciu prawa poboru). Dziś rano firma podała, że zamierza przejąć firmę zajmującą się obrotem wierzytelnościami. Zniżka omija tymczasem LSI Software (+0,7 proc.) i AmRest (0 proc.). Obie firmy znacząco poprawiły sprzedaż w pierwszym kwartale.

Na łamach „Puls Biznesu” prezes Techmeksu zapowiada rozszerzenie działalności. Planuje przejęcie spółki softwarowej i nowe technologie. Te projekty sfinansuje pieniędzmi ze sprzedaży akcji Karen Notebook. Kurs na razie nie reaguje na te informacje.

W dzisiejszym „Parkiecie” duży wywiad z Piotrem Bielińskim, prezesem i głównym akcjonariuszem Action. Prezes informuje oficjalnie, że oferta dotycząca nabycia ABC Daty od MCI jest już nieaktualna. (- Informacja nie powinna stanowić zaskoczenia dla obserwatorów – zauważa w dzisiejszym komentarzu jeden z analityków DM PKO BP). Ponadto Action podaje, że prowadzi rozmowy dotyczące akwizycji z dwoma podmiotami o obrotach ok. 1 mld zł każdy. Action zniżkuje o 4,19 proc.

GRA

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Na GPW spadki