Na parkiety USA powracają wzrosty

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 12-11-2003, 18:01

Po trzech sesjach umiarkowanych spadków na Wall Street nareszcie przeważają wzrosty. Gracze postanowili kupować akcje, choć na rynek nie trafiły żadne nowe informacje. Sezon raportów kwartalnych kończy się, a interesujące dane makro poznamy dopiero pod koniec tygodnia.

W czwartek i piątek inwestorzy poznają informacje o inflacji, sprzedaży detalicznej, rynku pracy i pierwszy odczyt wskaźnika nastrojów konsumenckich Uniwersytetu Michigan. Te dane mogą przesądzić o pokonaniu osiągniętych w piątek wielomiesięcznych maksimów głównych indeksów. Dziś zwyżce wskaźnika Dow Jones nie przeszkadza Merck. Farmaceutyczny gigant traci po rezygnacji z badań nad oczekiwanym lekiem antydepresyjnym.

W oczekiwaniu na wyniki kwartalne rośnie kurs Applied Materials. Dostawca sprzętu do produkcji chipów przedstawi swe dokonania po sesji. To już zmierzch raportów finansowych za III kwartał.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Na parkiety USA powracają wzrosty