Na rok z lokatą

Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl
opublikowano: 25-04-2016, 22:00

10 tys. zł ulokowane na bankowej lokacie pozwoli po roku uzyskać niecałe 250 zł odsetek. Ale pod pewnymi warunkami.

Najwyższa stawka lokaty zakładanej na 12 miesięcy wynosi od dłuższego czasu 3 proc. i dostępna będzie jedynie po spełnieniu przez klienta dodatkowych warunków.

Najlepsze lokaty roczne bez dodatkowych ograniczeń opatrzone są stawką wynoszącą 2,50 proc. Liderem zestawienia najlepszych lokat rocznych od ponad pół roku pozostaje BOŚ Bank niezmiennie oferujący 3 proc. na Lokacie z Bonusem. Otrzymać ją mogą klienci, którzy założą konto i będą na nim utrzymywać średniomiesięczne saldo w wysokości co najmniej 10 proc. wartości lokaty.

Dodatkowo będą musieli dokonać co miesiąc transakcji kartą na minimum 300 zł. Kto zdecyduje się wpłacić na tę lokatę 10 tys. zł i spełni stawiane przez bank warunki, po roku uzyska około 240 zł odsetek. 10 tys. zł wpłacone na najlepsze lokaty roczne bez dodatkowych warunków pozwoli uzyskać natomiast około 200 zł odsetek.

Liderem rankingu pozostaje Bank SMART z lokatą opartą na WIBOR, która w kwietniu ma stawkę 2,54 proc. Na drugim miejscu uplasowały się, podobnie jak przed miesiącem, oferty BOŚ Banku i Idea Banku (2,5 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Wojewoda-Leśniewicz Bankier.pl

Polecane