Na rynku eurodolara duża zmienność

Marcin Ciechoński
opublikowano: 03-07-2009, 00:00

Trudno jednoznacznie określić, jaki trend panuje na parze EUR/USD. Kurs europejskiej waluty nie może przebić się przez poziom 1,4150, który stanowi silny opór. Wydaje się jednak, że na kolejnych sesjach euro może w końcu pokonać tę barierę, co otworzyłoby drogę do ataku na ostatni szczyt na 1,4330.

Taki scenariusz dyskontuje już złoty, który wykazywał na wczorajszej sesji dużą siłę, pomimo zniżki kursu EUR/USD. Spadek poniżej minimów z połowy maja w notowaniach USD/PLN (3,1000) sugeruje, że amerykańska waluta może nadal tracić na wartości względem złotego. Obecnie realnym celem wydaje się test poziomu 3,0000. Słabość dolara wynika między innymi z publikowanych danych makroekonomicznych. Dla rynku szczególnie istotny był odczyt zmiany liczby miejsc pracy w sektorze pozarolniczym, który okazał się słabszy, niż oczekiwano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Ciechoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy