Na Wall Street spadki

Po tym jak dzień wcześniej indeksowi S&P500 zabrakło zaledwie kilku punktów do poprawienia rekordu, główne indeksy nowojorskiej giełdy zakończyły wtorkową sesję spadkami. Przyczyniły się do tego między innymi złe wyniki kwartalne IBM i United Technologies.

Kurs International Business Machines zanurkował o 6,4 proc. po tym jak sprzedaż koncerny spadła już 13 kwartał z rzędu. Notowania United Technologies spadły o 7,7 proc. po tym jak spółka poinformowała o obniżeniu prognozy zysku za 2015 r.

Apple tracił 0,9 proc. przed publikacją wyników. Newmont Mining rósł o 2,1 proc. po tym jak dzień wcześniej stracił aż 12 proc. Consol Energ zyskiwał 5 proc.

- Nadszedł czas, by skupić się bardziej na twardych faktach, które dostarcza sezon wyników, a mniej na wiadomościach z Grecji i Chin. Zyski spółek nie są takie dobre, a takie rozczarowania jak IBM sprawiają, że inwestorzy są bardziej ostrożni – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Heinz-Gerd Sonnenschein, strateg Deutsche Postbanku.

Na finiszu indeks Dow Jones Industrial Average spadał o niespełna 1 proc., Standard & P500 tracił  0,4 proc. zaś technologiczny Nasdaq 0,2 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Na Wall Street spadki