Na Wall Street wzrosty po nominacji Powella

opublikowano: 22-11-2021, 17:10

Informacja o pozostaniu Jerome’a Powella na stanowisku szefa Fed na kolejną kadencję poprawiła nastroje na amerykańskich rynkach akcji.

Optymizm inwestorów znalazł także wsparcia w danych o aktywności przemysłu w regionie Chicago, a także sprzedaży domów na rynku wtórnym w październiku, które okazały się lepsze niż oczekiwano. Po ok. 90 minutach sesji Nasdaq rósł o 0,6 proc., Dow Jones o 0,7 proc., a S&P500 o 0,8 proc. Popyt przeważał w 10 z 11 głównych segmentach rynku. Największym cieszyły się akcje spółek IT (1,3 proc.), finansowych (1,6 proc.) i energii (1,9 proc.). Najsłabiej na tle rynku wyglądały segmenty nieruchomości, ochrony zdrowia (po 0,2 proc.) i usług telekomunikacyjnych (-0,3 proc.), w którym taniały media i rozrywka (-0,6 proc.). Rosły rentowności obligacji, umacniał się dolar. Drożeje ropa.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Wśród najmocniej drożejących spółek z S&P500 znalazła się Tesla (5,6 proc.), co niektórzy wiążą z zapowiedzią wprowadzenia przez spółkę auta Plaid S na chiński rynek w marcu. Równie mocno drożeje Moderna (5,4 proc.), której szczepionkę na COVID-19 rząd Niemiec chce stosować dla osób przyjmujących trzecią dawkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane