Na Wall Stret spadki

opublikowano: 15-04-2019, 22:01

Poniedziałkowa sesja w Stanach Zjednoczonych zakończyła się spadkami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Na koniec dnia indeks Dow Jones Industrial Average zniżkował o 0,11 proc., Standard &Poor’s 500 spadał o 0,06 proc., a Nasdaq o 0,10 proc.

Na początku dnia inwestorów rozczarowały wyniki finansowe banków Goldman Sachs i Citigroup. W Nowym Jorku taniała również ropa zbliżając się do poziomu 63 USD za baryłkę.

S&P zbliżył się ponownie do 2900 punktów czyli poziomu, który w ubiegłym tygodniu przekroczył po raz pierwszy od sześciu miesięcy.

- Wzrosty na amerykańskim rynku akcji w dalszym ciągu będą, jednak ten drastyczny wzrost wydaje się nieco zmęczony i być może będzie potrzebował kilku tygodni przerwy. Sezon wynikowy może dać rynkowi nieco wytchnienia, gdy inwestorzy będą analizować raporty wynikowe i szacować ogólny stan spółek – powiedział w rozmowie z Bloombegiem Paul Nolte z Kingsview Asset Management.

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy