Na Woli powstaje centrum buddyjskie

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 25-05-2013, 15:10

W starej hali powstanie największy w Polsce miejski Buddyjski Ośrodek Medytacyjny — Hala Buddów.

Projekt Hali Buddów przygotowany przez Grupę 5 Architekci zakłada rozbudowę i adaptację budynku położonego w Warszawie przy ulicy Ożarowskiej, na osiedlu Koło. Znajdujące się na terenie inwestycji obiekty — jednokondygnacyjna hala magazynowa oraz przyległy do niej podpiwniczony łącznik objęte są ochroną konserwatorską.

Źródło: Istockphoto
Źródło: Istockphoto
None
None

Budynek magazynowy, obecnie nieużytkowany, zgodnie z wytycznymi inwestora — Buddyjskiego Związku Diamentowej Drogi Linii Karma Kagyu — zostanie zaadaptowany na ośrodek medytacyjny z pomieszczeniami mieszkalnymi przeznaczonymi zarówno dla jego stałych użytkowników, jak i gości.

Zaplanowano również nadbudowanie nad halą jednej kondygnacji. Po rozbudowie hala będzie miała ok. 1,5 tys. mkw., na których zmieszczą się: gompa (miejsce do medytacji i nauki), pokój dzienny i jadalnia, 6 mieszkań, dormitorium, duża kuchnia, dharmashop i sanitariaty. Wartość inwestycji to około 5 mln zł. Inwestor otrzymał już zgodę od stołecznego konserwatora zabytków, czeka na pozwolenie na budowę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane