Nadal sporo pracy przy e-dowodzie

opublikowano: 10-10-2018, 22:00

W ramach projektu e-dowód osobisty Ministerstwo Cyfryzacji (MC) zleciło Centralnemu Ośrodkowi Informatyki (COI) prace o wartości 7,5 mln zł brutto, a odebrało i rozliczyło działania za 1,14 mln zł.

Z odpowiedzi resortu na poselską interpelację wynika, że zakończono etap produkcji oprogramowania dostosowującego aplikację Źródło oraz rejestr dowodów osobistych do obsługi e-dowodu, a także etap budowy systemu identyfikacji elektronicznej i e-podpisu. Trwają prace analityczne dotyczące przygotowania usług związanych z wdrożeniem e-dowodu (chodzi np. o modyfikację usługi wnioskowania o dowód i budowę usługi wycofania zawieszenia dowodu). Zapewniono komunikację sieciową rejestru dowodów osobistych z systemem personalizacji dokumentów MSWiA i systemem zarządzania kartą Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. MC nie zgłosiło jeszcze e-dowodu na listę QSCD (certyfikowanych kwalifikowanych urządzeń do składania podpisu elektronicznego), ponieważ obecny dostawca jest w trakcie certyfikacji w zakresie zgodności ze standardem Common Criteria, co zwykle trwa około 6-8 tygodni. Jak podał resort, docelowa wersja e-dowodu będzie zawierała kompletną kartę wraz z certyfikatem Common Criteria (procesor, system operacyjny, applet) dostarczoną przez jednego z dwóch producentów, zgodnie z projektem technicznym MSWiA.

Kierowane
przez Marka Zagórskiego Ministerstwo Cyfryzacji w ramach projektu pl.ID zleciło
Centralnemu Ośrodkowi Informatyki prace za 7,5 mln zł, ale rozliczyło działania
za 1,14 mln zł.
Zobacz więcej

Są w lesie:

Kierowane przez Marka Zagórskiego Ministerstwo Cyfryzacji w ramach projektu pl.ID zleciło Centralnemu Ośrodkowi Informatyki prace za 7,5 mln zł, ale rozliczyło działania za 1,14 mln zł. Fot. GK

150 mln zł Niemal tyle wyniosło dofinansowanie projektu pl.ID — Polska ID Karta z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W związku z opóźnieniem w realizacji został on uznany za „niefunkcjonujący”. Oznacza to, że musi zostać zakończony i rozliczony do końca marca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu