Nadchodzi ósma plaga - brak pracy

DI, PAP
opublikowano: 16-01-2012, 07:04

Przybywa bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy. W styczniu ich liczba może się zwiększyć w porównaniu do grudnia o ok. 140 tys. do ponad 2,1 mln – czytamy w „Dzienniku Gazecie Prawnej”.

W grudniu kończą się umowę o pracę na czas określony i ludzie ruszają po zasiłek. Dlatego wiele urzędów pracy przeżywa oblężenie. Gazeta podaje przykłady takiej sytuacji w różnych regionach kraju.

Cytowani przez gazetę eksperci uważają, że najtrudniej będzie w lutym, kiedy to stopa bezrobocia może skoczyć do 13,5 proc., a liczba bezrobotnych będzie aż o ok. 180 tys. większa niż w grudniu. I chociaż potem bezrobocie ma się zmniejszać, to jednak na koniec roku stopa bezrobocia może wynieść 12,9 proc., o 0,4 proc. więcej niż rok wcześniej.

Sytuacja na rynku pracy w tym roku będzie skrajnie trudna, gdyż wyraźnie ma osłabnąć koniunktura gospodarcza – czytamy w gazecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane