Nagroda za dzika

opublikowano: 18-03-2018, 22:00

350 tys. zł — tyle samorząd województwa lubelskiego przeznaczy na kolejną pulę nagród dla osób, które znajdą padłego dzika i poinformują o tym powiatowego lekarza weterynarii.

350 tys. zł — tyle samorząd województwa lubelskiego przeznaczy na kolejną pulę nagród dla osób, które znajdą padłego dzika i poinformują o tym powiatowego lekarza weterynarii. Za jedno takie zgłoszenie wypłaci 200 zł. Akcja jest prowadzona na terenach najbardziej zagrożonych wirusem afrykańskiego pomoru świń (ASF) w całym województwie w porozumieniu z samorządami gmin. Nagrodę mogą otrzymać osoby, które nie są myśliwymi ani pracownikami Służby Leśnej. To już druga edycja wypłat nagród za znalezienie padłych dzików organizowana przez Urząd Marszałkowski w Lublinie, który chce w ten sposób skuteczniej walczyć z epidemią. Potrwa do 29 czerwca.

— Zarząd województwa zdecydował, że w drugiej edycji nagrody będą wypłacane tylko osobom, które znalazły padłego dzika — zaznaczyła rzeczniczka marszałka woj. lubelskiego Beata Górka.

Wcześniej po 200 zł otrzymywali też myśliwi za zastrzelenie dorosłej samicy o wadze powyżej 30 kg, ujętej w rocznym planie łowieckim.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala, PAP

Polecane