Najbogatsi zarobili w tydzień 45 mld USD

OSZ, Bloomberg
opublikowano: 04-05-2013, 19:03

Agencja Bloomberg podaje, że portfele najbogatszych ludzi globu pęczniały w mijającym tygodniu.

W minionym tygodniu urosły fortuny 200 bogaczy z Bloomberg Billionaires Index. Agencja podaje, że najbogatsi na świecie zyskali w sumie 44,6 mld USD.

FOT. Bloomberg
FOT. Bloomberg
None
None

Uliszer Usmanow, lider rosyjskiego rankingu dodał do swojego majątku ponad 61 mln USD. O Rosjaninie było ostatnio głośno, bo zainwestował 100 mln USD w akcje giganta technologicznego Apple.

Najbogatszy na świecie nadal jest Meksykanin Carlos Slim, którego majątek szacowany jest na 75,6 mld USD. Tuż za nim jest Bill Gates (71,1 mld USD), a dalej Warren Buffett 58,1 mld USD.

W ostatnim tygodniu urosły nie tylko portfele najbogatszych. Indeks Dow Jones Industrial Average po raz pierwszy przekroczył poziom 15000 punktów. W tym samym dniu rekord pobił  S&P 500, który pokonał barierę 1600 punktów. Dobrze radziła sobie także miedź, która podrożała w piątek o prawie 7 proc., co jest największym skokiem od października 2011 r.

Nastroje w amerykańskiej gospodarce, największej na świecie, poprawiły również bardzo dobre wieści z rynku pracy. Okazało się, że w ostatnich miesiącach przybyło więcej nowych miejsc pracy niż się spodziewano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: OSZ, Bloomberg

Polecane