Najbogatszy Azjata rzuca rękawicę Amazonowi

opublikowano: 31-12-2019, 11:28

Reliance Industries rozpoczął testowanie portalu zakupowego realizując cel, który wyznaczył mu właściciel, Mukesh Ambani. Indyjski miliarder chce rywalizować w kraju z Amazon.com.

Zobacz więcej

Mukesh Ambani [FOT. BLOOMBERG]

JioMart został otwarty dla wybranej grupy klientów, którzy wcześniej zgłosili swoje zainteresowanie. Portal oferuje ponad 50 tys. produktów, darmową dostawę, a także możliwość zwrotu bez wyjaśnień. Serwis obsługuje jak dotąd ograniczony obszar pod Mumbajem, ale według ekspertów już pokazuje, jak konglomerat najbogatszego Azjaty zamierza rywalizować z amerykańską konkurencją. Gra toczy się o rynek e-commerce, który według KPMG wzrośnie do 2027 roku do 200 mld USD. Ambani, którego majątek szacowany jest na ok. 60 mld USD, zapowiedział w sierpniu, że jego celem jest całkowita transformacje rynku handlu detalicznego w Indiach, który jest zdominowany przez małe, rodzinne sklepy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy