Najlepsze lokaty kwartalne dają 3 proc.

Wojciech Boczoń, Bankier.pl
opublikowano: 15-04-2015, 00:00

Jeśli dziś zdeponujemy na najlepszej lokacie 10 tys. zł, za trzy miesiące bank wypłaci nam 62 zł odsetek.

Stopa referencyjna Narodowego Banku Polskiego wynosi 1,5 proc. Wskaźnik ten stanowi punkt odniesienia dla banków wyceniających depozyty. Dlatego tak trudno znaleźć dziś dobrze oprocentowane lokaty. W większości banków można liczyć na odsetki w granicach 2 proc. Niektóre banki oferują co prawda lokaty na 4 proc., ale żeby skorzystać z takich ofert, trzeba spełnić dodatkowe warunki — na przykład wpłacić nowe środki lub założyć konto osobiste.

W najnowszym rankingu lokat portalu Bankier.pl liderem jest Bank Ochrony Środowiska z Ekolokatą Premium, która oferuje odsetki na poziomie 3,1 proc. Niewiele mniej płacą za depozyt kwartalny BIZ Bank i Bank Smart. Trzecią pozycję na podium zajmuje Getin Bank z Twoją Lokatą III.

Lepiej oprocentowane lokaty zarezerwowane są dla wybranych klientów. W BGŻ- -Optima, Idea Banku i mBanku znajdziemy lokaty na 4 proc., które mogą założyć tylko nowi klienci. Natomiast Bank Smart płaci na kwartalnej Lokacie na Powitanie 3,75 proc. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Wojciech Boczoń, Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu