Napełnij bak... prądem

DI
opublikowano: 17-11-2009, 15:02

Powstał pierwszy publiczny punkt ładowania pojazdów elektrycznych. Dzięki współpracy RWE, Green Stream Polska i Miasta Stołecznego Warszawy.

Punkt jest pierwszym ze 130 punktów ładowania samochodów elektrycznych, które mają zostać uruchomione do czerwca 2010 roku na terenie Warszawy. Został oddany do użytku przez RWE Polska w siedzibie firmy przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 41.

Janusz Moroz, członek zarządu RWE Polska, zasila w energię elektryczną firmowy samochód.
Janusz Moroz, członek zarządu RWE Polska, zasila w energię elektryczną firmowy samochód.
None
None

W ramach programu pilotażowego 5 samochodów elektrycznych zostanie przekazanych Urzędowi Miasta st. Warszawy. Dane zebrane na podstawie ich eksploatacji posłużą opracowania planów dalszej rozbudowy sieci. Autorzy projektu badawczego dążą do stworzenia systemu funkcjonalnego i przyjaznego użytkownikowi, który stanie się podstawą do rozwoju elektrycznego ruchu drogowego w stolicy.

W ubiegłym roku roku RWE we współpracy z firmą Daimler oraz Rządem Federalnym Niemiec uruchomiło system eksploatacji samochodów elektrycznych w „e-mobility Berlin”. RWE stawia w Berlinie 500 punktów ładowania samochodów elektrycznych. Pozyskane w czasie realizacji tego przedsięwzięcia doświadczenia są bazą do realizacji programu pilotażowego w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane