Narodowy się spóźnia

DTK
opublikowano: 11-05-2011, 00:00

Qumak-Sekom potwierdza, że na budowie stadionu jest spory poślizg.

Qumak-Sekom potwierdza, że na budowie stadionu jest spory poślizg.

W opublikowanym wczoraj raporcie za I kw. 2011 r. Qumak-Sekom poinformował, że uzgodnił wstępnie z wykonawcą Stadionu Narodowego (konsorcjum Alpine Bau i notowanych na GPW PBG i Hydrobudowy Polskiej) aneks do umowy uwzględniający m.in. zmiany w harmonogramie. Równocześnie ustaliliśmy, że konsorcjum wykonawcze rozmawia o przesuwaniu terminów robót z Narodowym Centrum Sportu (NCS — inwestor obiektu). Uzasadnieniem w obu wypadkach jest m.in. konieczność wykonania prac dodatkowych.

Tym samym potwierdzają się informacje "PB" z marca. Ujawniliśmy wtedy opóźnienie na budowie, które oznacza, że sztandarowej inwestycji na EURO 2012 nie uda się zakończyć w uzgodnionym z UEFA terminie, czyli do końca czerwca 2011 roku. Mimo to konsorcjum i inwestor zapewniają, że imprezy zaplanowane na jesień 2011 r. (m.in. mecz otwarcia Polska — Niemcy 6 września) nie są zagrożone. Nie wiadomo, czy NCS skorzysta z klauzul dotyczących kar umownych. W takim wypadku generalny wykonawca mógłby zażądać ich od podwykonawców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DTK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu