Nasdaq100 spada najmocniej od dwóch miesięcy

W piątkowym handlu technologiczny indeks Nasdaq100 mocno zniżkuje, po tym jak słabe wyniki ogłosiły Microsoft oraz Alphabet, spółka-matka Google.

Giełda nowojorska wkroczyła w drugi dzień korekty, po tym jak jeszcze w środę indeks S&P500 śrubował tegoroczny rekord. Po dwóch godzinach handlu główny indeks traci 0,4 proc., a Dow Jones zniżkuje o 0,2 proc. Aż 2,1-procentową przecenę notuje technologiczny indeks Nasdaq100 po słabych wynikach gigantów branży. Notowania Microsoftu spadają o 7,3 proc., najwięcej od stycznia, a Alphabet, spółka-matka Google, traci około 6 proc., po tym jak zawiodły opublikowane w czwartek po sesji raporty obu korporacji.

- Można było oczekiwać, że rozczarowanie związane z Google i Microsoftem będzie miało większy wpływ na nastroje inwestorów, jednak od dwóch miesięcy rynek jest bardzo odporny na złe wiadomości, a jego dzisiejsze zachowanie to kolejny tego przykład. W utrzymaniu tendencji wzrostowej z pewnością pomaga umocnienie notowań ropy – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Michael James, dyrektor w biurze maklerskim Wedbush Securities.

Ceny ropy brent zwyżkują o 2,0 proc., odrabiając całość czwartkowych strat i zbliżając się do zanotowanego na środowym zamknięciu 5-miesięcznego szczytu. Korekta gościła jednak na europejskich rynkach akcji. Frankfurcki DAX spadł o 0,7 proc., paryski CAC40 zniżkował o 0,3 proc., a warszawski WIG zamknął się 0,1 proc. pod kreską.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy