Naspers myśli o sprzedaży Allegro

opublikowano: 10-06-2016, 08:36

Naspers rozważa sprzedaż polskiego serwisu Allegro, informuje Bloomberg powołując się na źródła mające wiedzę w tej sprawie.

Największa pod względem wartości rynkowej afrykańska spółka zatrudniła Morgan Stanley jako doradcę przy potencjalnej sprzedaży, twierdzi źródło agencji.

fot. pb.pl

Allegro może mieć wartość nawet 3 mld USD, włączając dług, pisze Bloomberg. Informatorzy agencji mówią, że zainteresowane kupnem polskiego serwisu aukcyjnego mogą być fundusze private equity, spółki technologiczne, m.in. także z Chin. 

Naspers, który ma siedzibę w Cape Town, rozważa ofertę sprzedaży Allego po tym jak zgłosili się do niego zainteresowani kupnem serwisu. Na decyzję o sprzedaży może wpłynąć to, że serwis nie rośnie tak szybko jak inne biznesy południowoafrykańskiej firmy, twierdzi jeden z informatorów Bloomberga. Proces jest we wczesnej fazie i nie ma pewności, że dojdzie do sprzedaży, twierdzą źródła agencji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane