NCBR obiera kurs na kosmos

opublikowano: 18-07-2019, 22:00

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) ogłosiło najbardziej popularny konkurs dla firm, czyli szybką ścieżkę (poddziałanie 1.1.1 POIR).

Tym razem granty wesprą badania w sektorze technologii kosmicznych. W puli jest 300 mln zł.

— NCBR uruchamia konkurs tematyczny w dziedzinie, która będzie napędzać rozwój polskiej gospodarki w najbliższych latach. Rodzime firmy, w tym nasi beneficjenci z branży kosmicznej, mają coraz większy udział w badaniach kosmosu. Dzięki opracowywanym przez nich technologiom wartość całego sektora w Polsce będzie rosła — podkreśla dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor NCBR. Jak zaznacza, rządowa agencja stawia na zacieśnianie współpracy przedstawicieli biznesu i nauki oraz wspiera rozwój produktów i usług odpowiadających na wyzwania przyszłości.

Jednym z beneficjentów szybkiej ścieżki, który prowadzi projekty związane z technologiami kosmicznymi, jest Creotech Instruments. Firma otrzymała grant w wysokości ok. 20 mln zł. Zapowiada start w obecnym konkursie. Szanse na dotacje mają projekty, których efektem będzie stworzenie i wprowadzenie na rynek nowego lub znacząco ulepszonego produktu, usługi lub procesu. O wsparcie mogą powalczyć przedsiębiorcy, ich konsorcja lub partnerstwa przedstawicieli biznesu i nauki. Liderem zespołu musi być firma.

WAŻNA DATA:

2.09 - od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.1.1 POIR. Nabór zakończy się 15 listopada.

WIĘCEJ INFORMACJI:

www.ncbr.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy