Negatywny finał

Przemek Barankiewicz
16-12-2002, 00:00

Amerykańskie i europejski giełdy zakończyły spadkiem pierwszy tydzień od blisko dwóch miesięcy. Podaż miała inicjatywę od początku do końca notowań.

Ostatnia faza sesji w USA przyniosła pogłębienie spadków. Inwestorzy zignorowali wiadomość o większym niż oczekiwano wzroście wskaźnika nastrojów konsumentów. Dodatkowym negatywnym sygnałem jest spadek wartości dolara. Część analityków uważa, że skłoniło to zagranicznych inwestorów do pozbywania się akcji amerykańskich spółek. Liderami zniżek na NYSE były Microsoft, Honeywell, United Technologies i Intel. W przypadku pierwszej ze spółek zdecydował o tym raport Goldman Sachs, w którym napisano iż spada sprzedaż produkowanych przez nią gier video i konsol.

Także europejskie giełdy zakończyły tydzień spadkami. Nastroje inwestorów pogorszyła wiadomość o największym od blisko dwóch lat wzmocnieniu euro wobec dolara, co może negatywnie odbić się na wynikach eksporterów. Wśród najmocniej przecenionych papierów znalazły się w piątek akcje niemieckich producentów aut luksusowych BMW i Porche.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Negatywny finał