Nerwowe wahania

Radosław Żurek
opublikowano: 11-02-2008, 00:00

Ubiegły tydzień przebiegł pod znakiem nerwowych wahań. Rynek kontynuował wzrostową korektę zapoczątkowaną pod koniec stycznia. W dalszym ruchu na północ przeszkodziła publikacja danych indeksu ISM z amerykańskiego sektora usług. Zdecydowanie rozminął się on z oczekiwaniami analityków. Jego wartość — 41,9 pkt — wskazuje na recesję w tej części gospodarki amerykańskiej, potwierdzając obawy inwestorów o jej kondycję w najbliższych kwartałach. Dodatkowej pikanterii dodał fakt, że dane upubliczniono godzinę wcześniej, niż wynikało to z kalendarium, przy dość mało przekonywających tłumaczeniach.

Wyjście dołem ze wzrostowego kanału, w jakim poruszały się kursy indeksu WIG20, począwszy od końca stycznia, ma negatywną wymowę. W przyszłym tygodniu zdecydowanie bardziej prawdopodobny jest ruch w kierunku styczniowych minimów. Szansa na spadki wzrośnie, jeżeli przebita zostanie linia szyi formacji RGR, jaką można poprowadzić po dołkach z 31 stycznia, oraz 6 i 7 lutego na wykresach godzinowych WIG20. Obrona tego wsparcia dawałaby szansę na stabilizację na ostatnich poziomach, a w scenariuszu optymistycznym nawet ruch powrotny w okolice 3100.

Radosław

Żurek

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Radosław Żurek

Polecane